Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Gminy wchodzące w skład ZIT Metropolia warszawska wg podziału statystycznego NUTS2

Rowerem przez gminy Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice

26 lut 2019 |

Gmina Ożarów Mazowiecki w partnerstwie z gminami Leszno i Stare Babice wybuduje 20 kilometrów ścieżek rowerowych. Zadanie będzie realizowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Prace budowlane obejmą m.in.: wykonanie niezbędnych robót ziemnych, likwidację kolizji, przebudowę lub budowę niezbędnych instalacji,  wykonanie nawierzchni i oznakowania, budowę krawężników oraz uporządkowanie terenu. Łącznie powstanie ponad 16 km ścieżek dla rowerów i blisko 4 km dróg, z których będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści. W gminie Ożarów Mazowiecki powstanie w sumie 6,2 km dróg, w gminie Leszno – 9,5 km, natomiast w gminie Stare Babice dwa odcinki drogi dla rowerów o łącznej długości 3,9 km.

Realizacja tego projektu wpłynie nie tylko na zmniejszenie ruchu samochodów osobowych, ograniczenie emisji zanieczyszczeń do środowiska, ale też na zmniejszenie hałasu. Zwiększy się również bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Tytuł projektu: Promowanie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez rozwój sieci dróg rowerowych na terenie gmin

Ożarów Mazowiecki, Leszno i Stare Babice

Beneficjent: Gmina Ożarów Mazowiecki

Całkowita wartość projektu: 16 073 549,00 zł

Kwota dofinansowania: 14 305 458,61 zł (12 858 839,20 EFRR + 1 446 619,41 BP)

Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

Skontaktuj się z nami

Chwilowo jesteśmy offline. Zostaw wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Witamy! Rozpocznij rozmowę

Wciśnij ENTER by wysłać wiadomość
Google+