Potrzeby rozwojowe OBSZARU METROPOLITALNEGO WARSZAWY w kontekście programowania i realizacji polityki spójności po 2020

13 sty 2020 |
Na zdjęciu wieżowce w Warszawie, drzewa, przystanek autobusowy, ludzie którzy idą i rozmawiają

Zachęcamy do zapoznania się z raportem końcowym badania POTRZEBY ROZWOJOWE OBSZARU METROPOLITALNEGO WARSZAWY W KONTEKŚCIE PROGRAMOWANIA I REALIZACJI POLITYKI SPÓJNOŚCI PO 2020 ROKU.

Dokument jest dostępny tu: OMW_raport końcowy

Mapa Regionu Warszawskiego Stołecznego

Mapa

Celem przeprowadzonych badań była m.in. identyfikacja wspólnych interesów jednostek wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego Warszawy, ich potrzeb, a także problemów, z którymi się zmagają. Dokument ten stanowi syntezę potrzeb i oczekiwań mieszkańców oraz włodarzy samorządów – nie tylko w kontekście ich „małej ojczyzny”, ale przede wszystkim pod względem obecnych i przyszłych kierunków rozwoju oraz współpracy w ramach metropolii.

W opracowaniu nie zabrakło również zestawienia kierunków dotychczas podejmowanych działań rozwojowych, celem uzyskania aspektu porównawczego dotyczącego przeszłości i przyszłości. Wszystkie zebrane informacje istotne są z punktu widzenia programowania i realizacji polityki spójności po 2020 roku.