Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Gminy wchodzące w skład ZIT Metropolia warszawska wg podziału statystycznego NUTS2

Konsultacje społeczne I

RAPORT Z KONSULTACJI

Przeczytaj raport i załącznik z tych konsultacji

Raport z 1 etapu konsultacji

Załącznik 1 do raportu z 1 etapu konsultacji

Załącznik 2 do raportu z 1 etapu konsultacji

„Jak poruszać się po metropolii warszawskiej?

Zaczynają się konsultacje społeczne nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. SUMP – Sustainable Urban Mobility Plan) dla metropolii warszawskiej. Zostaną zorganizowane trzy etapy konsultacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 maja (czwartek).

SUMP to dokument strategiczny. Ma pomóc w planowaniu transportu i mobilności. Niezwykle istotna w tworzeniu SUMP jest partycypacja społeczna. To mieszkanki i mieszkańcy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy czy szkoły wiedzą czego potrzeba, by przemieszczanie się po metropolii warszawskiej było łatwiejsze. W 2021 roku w ramach projektu pilotażowego poświęconego przygotowaniu i wdrożeniu planu odbyło się dziewięć spotkań i warsztatów z jednostkami samorządu terytorialnego. Na początku 2022 roku ankieterzy odwiedzili blisko osiem tysięcy gospodarstw domowych na terenie całej metropolii warszawskiej. Pytali mieszkańców m.in. o ich aktualne problemy związane z przemieszczaniem się po najbliższej okolicy oraz podróżami do innych miejscowości.

12 maja (czwartek) rozpoczynają się konsultacje społeczne spotkaniem online, otwartym dla każdego. Organizatorzy opowiedzą, jak wygląda proces tworzenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej krok po kroku. Początek o godz. 17.30. W spotkaniu można uczestniczyć za pośrednictwem YouTube (można oglądać spotkanie i dyskutować na czacie) lub platformy ZOOM (żeby skorzystać z tej opcji, trzeba napisać maila na adres sump-mw@trako.com.pl, a w odpowiedzi zwrotnej zostanie przesłany link oraz hasło do spotkania).

Do 4 czerwca będzie można zgłosić swoje uwagi wypełniając internetowy formularz (dostępny od 12 maja).

Prace nad SUMP potrwają do połowy 2023 roku.

Pobierz ulotkę 

Skontaktuj się z nami

Chwilowo jesteśmy offline. Zostaw wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Witamy! Rozpocznij rozmowę

Wciśnij ENTER by wysłać wiadomość
Google+