Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Gminy wchodzące w skład ZIT Metropolia warszawska wg podziału statystycznego NUTS2

Kolejne umowy na budowę ścieżek rowerowych i parkingów P+R dla gmin ZIT WOF podpisane

09 sie 2018 |

7 sierpnia 2018 r. kolejne gminy z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego podpisały umowy o dofinansowanie dla projektów z zakresu budowy ścieżek rowerowych i parkingów P+R. Wartość dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dla zawartych umów wynosi ok. 16,5 mln zł.

W ramach 4 projektów na terenie gmin: Nadarzyn, Radzymin, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice i Brwinów powstanie łącznie 6 parkingów, w ramach których zostanie udostępnionych 635 miejsc parkingowych dla samochodów, w tym 30 miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo planowana jest również budowa 296 miejsc dla rowerów.

W gminie Nadarzyn powstanie również ponad 17 km ścieżek rowerowych dzięki podpisanej umowie o dofinansowanie na projekt z tego zakresu. Jest on II etapem realizowanego obecnie przedsięwzięcia przy wsparciu finansowym środków UE z poddziałania 4.3.2 RPO WM 2014-2020 obejmującego budowę ponad 20 km ścieżek rowerowych na terenie gminy.

Od roku 2016 łącznie zostało już podpisanych 37 umów o dofinansowanie projektów z zakresu budowy parkingów P+R i ścieżek rowerowych, których głównym celem jest przyczynienie się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.

Więcej szczegółów na temat nowych projektów pod adresem:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/blisko-185-mln-zl-na-parkingi-sciezki-rowerowe-i-rewitalizacje-budynkow-na-mazowszu/

Skontaktuj się z nami

Chwilowo jesteśmy offline. Zostaw wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Witamy! Rozpocznij rozmowę

Wciśnij ENTER by wysłać wiadomość
Google+