Przejdź do nawigacji Przejdź do treści Gminy wchodzące w skład ZIT Metropolia warszawska wg podziału statystycznego NUTS2

12 mln zł dofinansowania na parking P+R w Zielonce

19 lut 2018 |

W Zielonce powstanie podziemny parking „Parkuj i Jedź”, który będzie dużym wsparciem dla mieszkańców dojeżdżających codziennie do pracy w Warszawie. Parking zlokalizowany będzie między ulicą Kolejową oraz Abramskiego, czyli w okolicy Dworca PKP oraz autobusów odjeżdżających w kierunku stolicy. Korzystanie z komunikacji zbiorowej na tej trasie to oszczędność czasu i pieniędzy, dlatego stanowi atrakcyjną alternatywę dla samochodu. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji 86 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Znajdą się tam również 24 miejsca dla rowerów. Obiekt zostanie podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

 13 lutego 2018 r. umowę o dofinansowanie projektu podpisali: Pani  Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Pan Grzegorz Dudzik Burmistrz Miasta Zielonka.

Tytuł projektu: Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza oraz rozwój mobilności miejskiej poprzez budowę podziemnego parkingu „Parkuj i Jedź” w Zielonce”

Beneficjent: Miasto Zielonka

Całkowita wartość projektu: 8 145 823,31 zł

Kwota dofinansowania: 7 213 202,08 zł (6 483 777,15 zł z UE oraz 729 424,93 zł z budżetu państwa)
Działanie: 4.3.2 Mobilność miejska w ramach ZIT

 

Więcej na stronach:
https://www.funduszedlamazowsza.eu/aktualnosci/12-mln-zl-z-ue-na-parking-w-zielonce-i-termomodernizacje-budynkow-w-gminie-malkinia-gorna-oraz-jablonnie/

http://www.zielonka.pl/aktualnosc-2412-umowa_na_budowe_parkuj_i_jedz_w.html

Skontaktuj się z nami

Chwilowo jesteśmy offline. Zostaw wiadomość, odpiszemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Witamy! Rozpocznij rozmowę

Wciśnij ENTER by wysłać wiadomość
Google+