Umowa nr RPMA.04.03.02-14-i344/20 podpisana w dniu 10.08.2021 r.

11 sie 2021 |

W dniu 10 sierpnia została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap III”

Beneficjentami w projekcie są gminy ZIT WOF: Gmina Michałowice (Lider), Gmina Brwinów, Gmina Grodzisk Mazowiecki, Gmina Nadarzyn, Gmina Miasto Pruszków, Miasto Żyrardów.

Projekt obejmuje budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych o łącznej długości 11,31 km, w tym 8,4 km ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą  np. oświetlenia ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, budowa chodników, kładki pieszo-rowerowej, punktów samoobsługi serwisowej i wiele innych udogodnień dla rowerzystów.

W ramach projektu powstanie 14 połączeń z istniejącymi ścieżkami rowerowymi na terenie gmin partnerskich oraz 2 połączenia graniczne.

Sieć tras rowerowych połączy 13 przystanków autobusowych oraz 1 zintegrowany węzeł przesiadkowy w Gminie Brwinów, w miejscowości Otrębusy.

Planowany w projekcie układ tras rowerowych zapewni bezpieczne, wygodne, spójne a przede wszystkim bezpośrednie połączenia komunikacyjne w poszczególnych gminach oraz w całym obszarze WOF. Zmniejszy to występowanie zatorów drogowych, poprawi płynność przejazdu a w szczególności  pozytywnie wpłynie na  bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Wartość ogółem: 24 235 884,29 zł

Wkład UE: 19 388 013,83 zł