17 gru 2018 | Administrator m.st Warszawa

Zachęcamy do zapoznania się z Planem działań strategicznych dla metropolii warszawskiej – Przewodnik strategiczny 2.0. Dokument stanowi efekt półrocznych prac warsztatowych, w których uczestniczyli przedstawiciele kilkudziesięciu gmin i powiatów współtworzących metropolię warszawską. Nawiązując do obowiązujących dokumentów strategicznych, Przewodnik strategiczny 2.0 wytycza główne kierunki interwencji strategicznej w metropolii warszawskiej. Motywem przewodnim, który przewija się we wszystkich omawianych kierunkach działań, jest tworzenie Metropolii w równowadze, czyli regionu wielkomiejskiego skutecznie stawiającego czoła czterem wyzwaniom o charakterze horyzontalnym: zapewnianiu odpowiedniej jakości infrastruktury, bezpieczeństwa, edukacji i koordynacji metropolitalnej.

Plan działań strategicznych dla metropolii warszawskiej – Przewodnik strategiczny 2.0

FOLDER_wersja polska

English version:

This document reflects the outcome of six-month-long workshop activities attended by representatives of several dozen communes and counties situated within the Warsaw Metropolis. By referring to the binding strategic documents, Strategic Guidebook 2.0 sets major strategic intervention directions for the Warsaw Metropolis. Establishing a Metropolis in balance, i.e. a metropolitan region capable of efficiently facing four horizontal challenges, which include ensuring good-quality infrastructure, safety, education and metropolitan coordination, forms the leading motive encountered within all directions of activities that have been discussed.

FOLDER_ANG

Strategic action plan for the Warsaw Metropolis – Strategic Guidebook 2.0

13 gru 2018 | Administrator m.st Warszawa

Poznaj bohaterów naszego najnowszego filmu – mieszkańców metropolii warszawskiej – oraz ich doświadczenia w codziennym korzystaniu z inwestycji finansowanych w ramach ZIT:

English wersion:

Strona 1 z 1912345...10...Ostatnia »