14 maj 2018 | Administrator m.st Warszawa

Warsztaty w Legionowie

W pierwszym tygodniu maja w Legionowie i Wołominie odbyły się dwa warsztaty tematyczne:

TRANSPORT PUBLICZNY (transport szynowy i autobusowy, polityka taryfowa, multimodalność transportu publicznego, wykorzystanie ICT (rozkłady, zakup biletów, „śledzenie” pojazdów), stacje ładowania (e-mobilność); + alternatywne formy transportu, platforma współpracy, relacje z podmiotami zewnętrznymi)

Warsztaty w Wołominie

INFRASTRUKTURA i USŁUGI SPOŁECZNE (edukacja, opieka nad osobami niesamodzielnymi i wymagającymi wsparcia, wykorzystanie ICT, mieszkalnictwo niekomercyjne).

Dyskusje nad przyszłym kształtem współpracy metropolitalnej były niezwykle ożywione – głównie w kontekście zganień związanych z transportem.

Zachęcamy do obejrzenia materiału video obrazującego warsztaty w Legionowie:

#MetropoliaDziała – warsztaty metropolitalne w Legionowie

Rozmawiamy, aby mieszkańcom jeszcze wygodniej korzystało się z #MetropoliaWarszawska. Obejrzyjcie relację z niedawnych warsztatów metropolitalnych w Miasto Legionowo i #SamiZobaczcie, jak #MetropoliaDziała na rzecz coraz lepszej współpracy! 💪

Opublikowany przez Zdecydujmy o Warszawie 14 maja 2018

01 maj 2018 | Administrator m.st Warszawa

Warsztaty w Podkowie Leśnej

W ostatnim tygodniu kwietnia w Podkowie Leśnej oraz Piasecznie odbyły się kolejne warsztaty tematyczne. Podczas spotkań omówiliśmy tematy dotyczące Jakości środowiska przyrodniczego oraz Oferty czasu wolnego. Cieszy fakt, iż w warsztatach biorą udział specjaliści reprezentujący urzędy miast, gmin i powiatów współtworzących metropolię, którzy dzielą się bardzo ciekawymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat omawianych zagadnień. Z punktu widzenia ekspertów przygotowujących  Plan działań strategicznych dla metropolii warszawskiej w kontekście programowania i realizacji polityki spójności po 2020 roku te głosy są niezwykle istotne.

Podczas warsztatu omawialiśmy zagadnienia dotyczące:

JAKOŚĆ ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO

1) polityki klimatyczne: mitygacja i adaptacja do zmian klimatu, retencja

2) niska emisja, ciepłownictwo

3) edukacja ekologiczna

4) gospodarka wodno-kanalizacyjna, w tym kanalizacja opadowa

5) gospodarka odpadami

6) zieleń

OFERTA CZASU WOLNEGO

1) infrastruktura sportowo-rekreacyjna (m.in. boiska, place zabaw, punkty serwisowania rowerów, miejsca piknikowe na terenach zielonych, trasy spacerowe, rowerowe, narciarskie)

Warsztaty w Piasecznie

2) infrastruktura turystyczna (m.in. punkty gastronomiczne, zróżnicowana baza noclegowa)